MP Nauta

Vesa Hihnala

Vesa Hihnala

MP kenttäpäällikkö
Puh. 044-796 6345
S-posti: vesa.hihnala@snellman.fi
  Vesa Hihnala toimii MP Naudan kenttäpäällikkönä.
Matti Kastarinen

Matti Kastarinen

MP kenttäedustaja
Puh. 0500-263 995
S-posti: matti.kastarinen@snellman.fi
  Matti Kastarinen toimii Savon ja Kainuun maakuntien nautatilojen yhteyshenkilönä.
Erikoistuneiden nautatilojen neuvonta koko Snellmanin alueella.
Maatilan Parhaat sopimusasiat   
Pekka Taipale

Pekka Taipale

MP alue-edustaja
Puh. 0500-265 635
S-posti: pekka.taipale@snellman.fi
  Pekka Taipale toimii Keski- ja Pohjois-Pohjanmaan alue-edustajana.
Nautahankinta, tilavierailut, Maatilan Parhaat -sopimusasiat.
Jan-Peter Brunell

Jan-Peter Brunell

MP alue-edustaja
Puh. 040-6809219
S-posti: jan-peter.brunell@snellman.fi
  Jan-Peter Brunell toimii alue-edustajana Pohjanmaan maakunnan alueella. Nautahankinta, tilavierailut, Maatilan Parhaat -sopimusasiat.
Jouko Jaakola

Jouko Jaakola

MP alue-edustaja
Puh. 040-548 6038
S-posti: jouko.jaakola@snellman.fi
  Jouko Jaakola on Etelä-Pohjanmaan, Satakunnan ja Pirkanmaan alue-edustaja.
Nautahankinta, tilavierailut, Maatilan Parhaat -sopimusasiat.
Timo Hietanen

Timo Hietanen

MP alue-edustaja
Puh. 040 734 9473
S-posti: timo.hietanen@snellman.fi
  Timo Hietanen toimii alue-edustajana Keski-Suomen alueella.
Nautahankinta, tilavierailut, Maatilan Parhaat -sopimusasiat.
Saara Rantanen

Saara Rantanen

MP tuotannonohjaaja
Puh. 044 796 6531
S-posti: saara.rantanen@snellman.fi
  Saara Rantanen toimii MP tuotannonohjaajana (nauta). Nautatilojen ruokinnan suunnittelu ja neuvonta, Limousin-tilojen tuotannonohjaus, nautatilojen kansallinen terveydenseurantajärjestelmä Naseva.
Mårten Lassfolk

Mårten Lassfolk

MP tuotannonohjaaja
Puh. 044 796 6545
S-posti: marten.lassfolk@snellman.fi
  Mårten Lassfolk toimii MP tutoannonohjaajana, päätehtävänään vasikoiden laatuun liittyvät asiat.

 

 

 

 

Noutoaikakyselyt (nauta) 044-796 6102

maanantaista - perjantaihin klo 08-16.00