MP Nauta

Vesa Hihnala

Vesa Hihnala

Kenttäpäällikkö
Puh. 044-796 6345
S-posti: vesa.hihnala@snellman.fi
Vesa Hihnala toimii MP Naudan kenttäpäällikkönä.
Matti Kastarinen

Matti Kastarinen

Asiakasvastaava, nauta
Puh. 0500-263 995
S-posti: matti.kastarinen@snellman.fi
Lihanautakasvattamoiden neuvonta ja ruokinnansuunnittelu.
Investoinnit ja rakentaminen lihanautatilalla.
Savon ja Kainuun yhteyshenkilö.
Pekka Taipale

Pekka Taipale

Asiakasvastaava, nauta
Puh. 0500-265 635
S-posti: pekka.taipale@snellman.fi
Nautojen lastausjärjestelyiden kehitysprojektit, logistiikan suunnittelu.
Keski- ja Pohjois-Pohjanmaan  yhteyshenkilö.
 
Jan-Peter Brunell

Jan-Peter Brunell

Asiakasvastaava, nauta
Puh. 040-6809219
S-posti: jan-peter.brunell@snellman.fi
Nurmenviljely, kone- ja laiteneuvonta.
Maito- ja emolehmätilat rannikko alueella.
Pohjanmaan yhteyshenkilö.
Mari Korkiakangas

Mari Korkiakangas

Asiakasvastaava, nauta
Puh. 040 680 9230
S-posti: mari.korkiakangas@snellman.fi
Ruokinnansuunnittelu, nurmenviljely ja säilörehu.
Lihanautakasvattamoiden ja emolehmätilojen neuvonta.
Etelä-Pohjanmaan, Satakunnan ja Pirkanmaan yhteyshenkilö.
Timo Hietanen

Timo Hietanen

Asiakasvastaava, nauta
Puh. 040 734 9473
S-posti: timo.hietanen@snellman.fi
Vasikka- ja lihanautakasvattamoiden neuvonta.
Vasikoiden putkitus, investoivat maitotilat.
Keski-Suomen yhteyshenkilö.
Saara Rantanen

Saara Rantanen

Laatuvastaava, nauta
Puh. 044 796 6531
S-posti: saara.rantanen@snellman.fi
Tarttuvat eläintaudit, Nasevan hyödyntäminen, neuvonta ja valvonta.
Eläinterveyteen, vasikoihin ja emolehmätuotantoon liittyvät kehitysprojektit.
Emolehmätilojen neuvonta ja ruokinnansuunnittelu.
Mårten Lassfolk

Mårten Lassfolk

Asiakasvastaava, vasikka
Puh. 044 796 6545
S-posti: marten.lassfolk@snellman.fi
Vasikoiden ja vasikkakuljetusten laadun kehittäminen yhdessä nautatiimin, kuljettajien ja liikennöitsijöiden kanssa.

 

 

 

 

Noutoaikakyselyt (nauta) 044-796 6102

maanantaista - perjantaihin klo 08-16.00