MP Nauta

Robin Julin

Robin Julin

Logistiikka- ja kenttäpäällikkö
044 796 6102
robin.julin@snellman.fi
Robin julin toimii MP Naudan logistiikka- ja kenttäpäällikkönä.
Matti Kastarinen

Matti Kastarinen

Asiakasvastaava, nauta
0500 263 995
matti.kastarinen@snellman.fi
Lihanautakasvattamoiden neuvonta ja ruokinnansuunnittelu.
Investoinnit ja rakentaminen lihanautatilalla.
Savon ja Kainuun yhteyshenkilö.
Pekka Taipale

Pekka Taipale

Asiakasvastaava, nauta
0500 265 635
pekka.taipale@snellman.fi
Nautojen lastausjärjestelyiden kehitysprojektit, logistiikan suunnittelu.
Keski- ja Pohjois-Pohjanmaan  yhteyshenkilö.
 
Jan-Peter Brunell

Jan-Peter Brunell

Asiakasvastaava, nauta
040 680 9219
jan-peter.brunell@snellman.fi
Nurmenviljely, kone- ja laiteneuvonta.
Maito- ja emolehmätilat rannikko alueella.
Pohjanmaan yhteyshenkilö.
Mari Korkiakangas

Mari Korkiakangas

Asiakasvastaava, nauta
040 680 9230
mari.korkiakangas@snellman.fi
Ruokinnansuunnittelu, nurmenviljely ja säilörehu.
Lihanautakasvattamoiden ja emolehmätilojen neuvonta.
Etelä-Pohjanmaan, Satakunnan ja Pirkanmaan yhteyshenkilö.
Timo Hietanen

Timo Hietanen

Asiakasvastaava, nauta
040 734 9473
timo.hietanen@snellman.fi
Vasikka- ja lihanautakasvattamoiden neuvonta.
Vasikoiden putkitus, investoivat maitotilat.
Keski-Suomen yhteyshenkilö.
Eva-Lina Sandell

Eva-Lina Sandell

Laatuvastaava eläinlääkäri
040 680 9298
eva-lina.sandell@snellman.fi
Eva-Lina Sandell on MP Naudan laatuvastaava eläinlääkäri.
Vesa Hihnala

Vesa Hihnala

Kehityspäällikkö
044 796 6345
vesa.hihnala@snellman.fi
Vesa Hihnala toimii MP Naudan kehityspäällikkönä.

 

 

Noutoaikakyselyt (nauta) 044-796 6102

maanantaista - perjantaihin klo 08-16.00