MP Sian yhteystiedot

Martti Hassila

Martti Hassila

MP kenttäpäällikkö
Puh. 044 796 6344
S-posti: martti.hassila@snellman.fi
  Martti Hassila toimii MP Sian kenttäpäällikkönä.
Laura Ehlers

Laura Ehlers

MP sian laatuvastaava
Tavoitettavissa ma-to
Puh. 044 796 6398
S-posti: laura.ehlers@snellman.fi
  Laura Ehlers toimii MP Sian laatuvastaavana.
Tuula Huttunen

Tuula Huttunen

MP tuotannonohjaaja
Puh. 0400 614 060
S-posti: tuula.huttunen@snellman.fi
  Tuula Huttunen toimii MP tuotannon ohjaajana.
Ritva Tuppurainen

Ritva Tuppurainen

MP tuotannonohjaaja
Puh. 0400 614 112
S-posti: ritva.tuppurainen@snellman.fi
  Ritva Tuppurainen toimii MP tuotannon ohjaajana.

Figen kehitysyksikkö

 
 

Tomas Gäddnäs

Tomas Gäddnäs

toimitusjohtaja, Figen Oy
Puh. 044 796 6342
S-posti: tomas.gaddnas@snellman.fi
   
Timo Serenius

Timo Serenius

Figenin jalostusjohtaja, Seredat Oy
Puh. 044 796 6750
S-posti: timo.serenius@figen.fi
   
Juha Mäkelä

Juha Mäkelä

tuotantopäällikkö
Puh.
 
040 547 6690
S-posti: juha.makela@figen.fi
  Juha Mäkelä vastaa operatiivisista karjuasematoiminnoista.
Kirsi Partanen

Kirsi Partanen

kehityspäällikkö
Puh. 044 796 6432
S-posti: kirsi.partanen@snellman.fi
  Kirsi Partanen vastaa tilakehitys-, rehu- ja tutkimustoiminnoista.
Tove Donner

Tove Donner

sikatilavalmentaja
Puh. 044 796 6577
S-posti: tove.donner@snellman.fi
  Tove Donner toimii lihasika-
tuotannon sikatilavalmentajana
Tiina Lindroos

Tiina Lindroos

sikatilavalmentaja
Puh. 0400 614 073
S-posti: tiina.lindroos@figen.fi
  Tiina Lindroos toimii jalostussikaloiden sikatilavalmentajana.
Sonja Niemistö

Sonja Niemistö

sikatilavalmentaja
Puh. 040 680 9751
S-posti: sonja.niemisto@snellman.fi
  Sonja Niemistö toimii porsastuotannon sikatilavalmentajana.
 
Marja Nikkilä

Marja Nikkilä

Figen jalostusagronomi
Puh. 044 796 6761
S-posti: marja.nikkila@figen.fi
  Marja Nikkilä vastaa Figenin
järjestelmistä ja tuotekehityksestä.
Johanna Kylä-Lassila

Johanna Kylä-Lassila

Figen vienti
Puh. 040 822 1155
S-posti: johanna.kyla-lassila@figen.fi
  Johanna Kylä-Lassila vastaa kansainvälisistä kaupasta.